Here’s a look at the ballots in Westport

File photo of an earlier election at the District 6 polling place in Long Lots Elementary School.

File photo of an earlier election at the District 6 polling place in Long Lots Elementary School.

Jarret Liotta / For Hearst Connecticut Media

WESTPORT — Outside of the main seats at the top, voters won’t see many contested races when they head to the polls on Nov. 2.

The League of Women’s Voters has put together a voter’s guide on all of the candidates along with other information on upcoming debates and voter registration.

Here’s a look at who will appear on the ballot during the general election.

First selectman and selectman

Voters will select one pairing

Democrats Jonathan Steinberg and Candice Savin

Republicans Jennifer Tooker and Andrea Moore

Libertarians TJ Elgin and Louis D’Onofrio

Board of Finance

Voters will select up to three

Democrats Brian Stern and Lee Caney

Republican Michael Keller

Board of Education

Voters will select up to four

Democrats Kevin Christie and Christina Torres

Republicans Robert Harrington and Dorie Hordon

Board of Assessment Appeals

Voters will select up to two

Democrats Ifeseyi Gayle and Lynette Pineda

Republican Joseph Sledge

Planning and Zoning Commission

Voters will select up to three

Democrats Danielle Dobin, Michael Cammeyer and Neil Cohn (These candidates are also listed on the Save Westport Now party line.)

Republican Jack Whittle

Coalition for Westport candidate Ron Corwin

Zoning Board of Appeals

Voters will select up to two

Democrats Josh Newman and Amy Wistreich

RTM District 1

Voters will select up to four

Liz Milwe, Abby Tolan, Matthew Mandell, Chris Tait, Kristin Mott Purcell, Rick Jaffe

RTM District 2

Voters will select up to four

Jay Keenan, Harris Falk, Louis Mall, Christine Meiers Schatz

RTM District 3

Voters will select up to four

Mark Friedman, Arline Gertzoff, Ross Burkhardt, Jimmy Izzo, Don O’Day

RTM District 4

Voters will select up to four

Andrew Colabella, James Bairaktaris, Noah Hammond, Jeffrey Wieser

RTM District 5

Voters will select up to four

Peter Gold, Dick Lowenstein, Karen Kramer, Claudia Shaum

RTM District 6

Voters will select up to four

Candace Banks, Seth Braunstein, Jessica Bram, Cathy Talmadge

RTM District 7

Voters will select up to four

Brandi Briggs, Jack Klinge, Ellen Lautenberg Hendel, Lauren Karpf

RTM District 8

Voters will select up to four

Wendy Goldwyn Batteau, Lisa Newman, Stephen Shackelford, Rachel Steel Cohn

RTM District 9

Voters will select up to four

Clark Thiemann, Sal Liccione, Kristin Schneeman, Marla Cowden, Lori Church, Nancy Kail