(skip this header)

Westport News

Monday, September 01, 2014

westport-news.com Businesses

« Back to Article

Wednesday's high school schedule

Published 12:12 am, Wednesday, October 16, 2013
Larger | Smaller
Email This
Font
Page 1 of 1

schedule today

Boys cross country

CSC championship at Wickham Park, 2:30

Greens Farms Academy at FAA Meet at Rye Country Day, 4:30

Girls cross country

CSC championship at Wickham Park, 2:30

Greens Farms Academy at FAA Meet at Rye Country Day, 4:30

Field hockey

Darien at McMahon, 7

Trumbull at Fairfield Warde, 4

Greens Farms Academy at Westover, 4:30

Barlow at Masuk, 4

Weston at Lauralton Hall, 4:15

Newtown at Pomperaug, 3:45

Danbury at Norwalk, 7

Boys soccer

Law at Foran, 7

Watkinson at Greens Farms Academy, 3:45

Platt Tech at Goodwin Tech, 4

Seymour at Woodland, 3:30

Marvelwood at Christian Heritage, 4

Girls soccer

New Canaan at Central, 4

McMahon at Stamford, 4

Foran at Law, 4:30

Trinity Catholic at Fairfield Ludlowe, 6

Trumbull at Fairfield Warde, 4

Norwalk at Danbury, 6

Capital Prep at Platt Tech, 3:45

St. Joseph at Westhill, 4

Naugatuck at Weston, 6

Girls swimming

Fairfield Ludlowe vs. Fairfield Warde at Fairfield University, 3:30

Seymour at Foran, 3:45

Trumbull at Norwalk, 3:15

Darien at Staples, 4

Girls volleyball

Lyman Hall at Amity, 5:15

Ansonia at Wolcott, 6

McMahon at Bassick, 5:30

Bullard-Havens at Wolcott Tech, 5:15

Bethel at Bunnell, 6:30

Fairfield Ludlowe at Greenwich, 4

Trinity Catholic at Fairfield Warde, 5:30

Foran at Cheshire, 6:30

Canterbury at Greens Farms Academy, 4

Stamford at Harding, 4

Masuk at Barlow, 5

Hand at Law, 5:15

Stratford at Kolbe Cathedral, 5

New Fairfield at Newtown, 6:30

Ridgefield at Norwalk, 4

Pomperaug at ND-Fairfield, 5

O'Brien Techc at Goodwin Tech, 5:15

Weston at Oxford, 6

Platt Tech at Whitney Tech, 5:15

Seymour at St. Paul Catholic, 6

Shelton at Sheehan, 5

St. Joseph at New Canaan, 5:30

Trumbull at Staples, 5:30

Hamden at West Haven, 5:15

Christian Heritage at Westover, 3:30

football SCHEDULE

Games at 7 unless noted

THURSDAY

SCC INTER

Hillhouse at Sheehan, 6

REGIONAL

Brookfield at Wilby, 6

Masuk at Ansonia, 6:30

STATE

Ellington/Somers at SMSA/University, 5:30 p.m.

FRIDAY

CSC

Bullard-Havens at Platt Tech

Wilcox Tech at Cheney Tech

FCIAC CENTRAL

Stamford at McMahon

FCIAC EAST

St. Joseph at Bassick, 3:30

Wilton at Fairfield Warde

FCIAC WEST

Danbury at Staples

Greenwich at Trumbull

Westhill at Central

SCC INTER

Shelton at Wilbur Cross, 3:15

Amity at ND-West Haven

Fairfield Prep at Hand

Foran at Lyman Hall

Guilford at East Haven

Hamden at Cheshire

North Haven at Branford

Xavier at West Haven

REGIONAL

Chicopee (Mass.) at New Canaan

Derby at Bethel

Immaculate at Crosby

Barlow at Torrington

Kennedy at Stratford

New Fairfield at Sacred Heart

Newtown at Wolcott

Seymour at Oxford

Watertown at New Milford

Woodland at Pomperaug

Bunnell at Naugatuck

STATE

South Windsor at Newington, 6:30

Glastonbury at East Hartford

New Britain at Simsbury

E.O. Smith at Bulkeley, 6

Hartford Public at Wethersfield

Bristol Eastern at Maloney, 6:30

Middletown at Bristol Central

Windsor at Farmington

Tolland at Rockville, 6:30

Berlin at Plainville

Conard at Manchester, 6

Platt at Bloomfield

Waterford at Montville, 6:30

Bacon Academy at St. Bernard/Norwich Tech, 6:30

Fitch at Griswold, 6:30

Ledyard at Plainfield, 6:30

New London at Killingly, 6:30

Morgan at Haddam-Killingworth, 6:30

Valley Regional/Old Lyme at North Branford, 6:30

Stafford/East Windsor at Coventry/Windham Tech/Bolton

SATURDAY

CSC

Putnam/Tourtellotte/Ellis Tech at Whitney Tech, 2:30

Prince Tech at Wolcott Tech, noon

Vinal Tech/East Hampton at O'Brien Tech, 11 a.m.

Abbott Tech at Capital Prep/Classical Magnet/Achievement First, noon

find businesses and local listings