(skip this header)

Westport News

Thursday, April 24, 2014

westport-news.com Businesses

« Back to Article

Thursday's high school schedule

Published 10:53 pm, Wednesday, January 23, 2013
Larger | Smaller
Email This
Font
Page 1 of 1

schedule

All games start at 7 unless noted

TODAY

Boys basketball

O'Brien Tech at Bullard-Havens, 6

University at Christian Heritage, 5

ND-West Haven at Guilford

Wilton at Norwalk

ND-Fairfield at Bethel

Fairfield Prep at West Haven

New Milford at Barlow

Law at Hillhouse

Oxford at Newtown, 6

Crosby at Seymour

Girls basketball

Branford at Amity

Bullard-Havens at Oxford, 6

Greens Farms Academy at Rye Country Day, 5:45

Wolcott Tech at Platt Tech

Norwalk at Wilton

Bethel at ND-Fairfield

Barlow at New Milford

West Haven at Law

Seymour at Crosby

Gymnastics

Foran at Hand

Boys hockey

West Haven vs. Amity at Bennett Rink, 5:30

Don Bosco (NJ) vs. Fairfield Prep at Wonderland of Ice, 6

Newtown vs. Lyman Hall/Haddam-Killingworth at Northford Ice Pavilion, 4

Girls hockey

Amity/North Haven vs. Branford at East Haven, 7:30

Boys indoor track

SCC West Sectional championships at Floyd Little Athletic Center, 4

Girls indoor track

SCC West Sectional championships at Floyd Little Athletic Center, 4

Boys swimming

Crosby at Seymour, 6

Wrestling

Thomaston at Derby, 6

FRIDAY

Boys basketball

Amity at Cheshire

Sacred Heart at Ansonia

McMahon at Westhill

Bunnell at Masuk, 5:30

Christian Heritage at Masters (CT)

Naugatuck at Derby

Fairfield Ludlowe at Stamford

Hand at Foran

Greenwich at Harding

Kolbe Cathedral at Stratford

Platt Tech at Vinal Tech, 6

Shelton at East Haven

Staples at Darien

Pomperaug at Weston

Harbor Yard Classic at Webster Bank Arena

Central vs. Trumbull

St. Joseph vs. Bassick, 8:30

Girls basketball

Ansonia at Sacred Heart

Bassick at St. Joseph, 5:15

Trumbull at Central, 5:45

Westhill at McMahon, 5:15

Bullard-Havens at O'Brien Tech, 6

Masuk at Bunnell, 5:30

Derby at Naugatuck

Stamford at Fairfield Ludlowe

Foran at Guilford

Harding at Greenwich, 5:30

Stratford at Kolbe Cathedral

New Fairfield at Lauralton Hall

Newtown at Oxford

Vinal Tech at Platt Tech

Shelton at Cheshire

Darien at Staples

Weston at Pomperaug, 6

Gymnastics

Newtown at New Milford, 4

Trumbull vs. Greenwich at Greenwich YWCA, 6

Boys hockey

St. Joseph vs. Staples/Weston/Shelton at Milford Ice Pavilion, 8

Girls hockey

New Canaan vs. Fairfield at Wonderland of Ice, 4:40

Lauralton Hall vs. ND-Fairfield at Milford Ice Pavilion, 6

Boys indoor track

FCIAC Eastern Divisional championships at Wilton, 4:30

Girls indoor track

FCIAC Eastern Divisional championships at Wilton, 4:30

Boys swimming

Westhill/Stamford vs. McMahon/Norwalk at Norwalk, 3:15

Bunnell/Stratford vs. Law at Foran, 6

Shelton vs. Lyman Hall at Sheehan, 4

Trumbull vs. Darien at Darien YMCA, 3

Watertown vs. Weston at Weston MS, 4:30

Wrestling

Foran at Waterford, 5

SATURDAY

Boys basketball

Hopkins at Greens Farms Academy, 5

Girls basketball

Cheshire Academy at Greens Farms Academy, 3

Gymnastics

Barlow, Weston, Lauralton Hall vs. Darien at Darien YMCA, 3

Boys hockey

Amity vs. New Fairfield/Immaculate at Danbury Ice Arena, 4:20

Fairfield vs. Westhill at Terry Conners Ice Rink, 6:30

Masuk vs. Watertown/Pomperaug at Taft-Mays Rink, 7:30

West Haven vs. Milford at Milford Ice Pavilion, 1

Brookfield/Bethel/Danbury vs. Newtown at Danbury Ice Arena, 1:50

Norwalk/McMahon vs. Trumbull at The Rinks at Shelton, 6

New Milford vs. ND-Fairfield at Milford Ice Pavilion, 7:30

ND-West Haven vs. Hamden at Lou Astorino Ice Rink, 2:30

Girls hockey

ND-Fairfield vs. Amity/North Haven at Bennett Rink, 5:15

Darien vs. Trumbull at The Rinks at Shelton, 7:30

Branford vs. West Haven at Bennett Rink, 1

Boys indoor track

FCIAC Central Divisional championships at Staples, 5

FCIAC Western Divisional championships at Staples, 2

Weston at New Balance Games, The Armory, TBA

Girls indoor track

FCIAC Central Divisional championships at Staples, 5

FCIAC Western Divisional championships at Staples, 2

Boys swimming

Greenwich vs. Fairfield Prep at Fairfield University, 4

Wrestling

Amity at Ridgefield Challenge, 9 a.m.

Central at Darien, 9 a.m.

Bunnell, Maloney, Conard, Hall at Platt, 10 a.m.

Law, New Fairfield, Newington at Derby, 10 a.m.

Fairfield Ludlowe, Norwalk, Fairfield Prep, Guilford, Masuk, Platt Tech/West Haven at Staples, 10 a.m.

Fairfield Warde, Bristol Eastern, East Lyme at Ledyard, 10 a.m.

Immaculate/Barlow, Weston at Classical Duals, 9 a.m.

Oxford, Trumbull at Portland Highlander Duals, 10 a.m.

Seymour at Killingly Quad Meet, 10 a.m.

Shelton, West Springfield (Mass.), Central Catholic (Mass.), Mansfield (Mass.), Ludlowe (Mass.) at Southington, 9 a.m.

find businesses and local listings